Czy każdy romans kończy się ślubem, czyli Pakiet “Dotyk Crossa. 5 tomów” Sylvii Day

Pakiet Dotyk Crossa. 5 tomów Sylvii Day otrzymałam w prezenciePakiet Dotyk Crossa. 5 tomów Sylvii Day otrzymałam w prezencie (https://www.taniaksiazka.pl/pakiet-dotyk-crossa-5-tomow-dotyk-crossa-plomien-crossa-wyznanie-crossa-wybor-crossa-tylko-cross-sylvia-day-p-1320164.html). Jest to zestaw pięciu powieści erotycznych, które w ostatnim czasie zyskały miano bestselleru. Nie jestem miłośniczką tego typu literatury, ale skoro dostałam te książki w prezencie, to postanowiłam je wszystkie przeczytać. Jestem właśnie świeżo po zakończeniu piątego tomu tej serii i jestem naprawdę zachwycona. Nie spodziewałam się, że literatura tego gatunku może mi aż tak przypaść do gustu. Długie jesienne wieczory to idealny czas na sięgnięcie po tego typu literaturę. Zrób sobie więc dobrą kawę/herbatę i daj się porwać niezwykle wciągającym wątkom miłosno – erotycznym. Przeżyj tę przygodę razem z bohaterami cyklu.

Od romansu do ołtarza

Cała ta seria składa się z pięciu książek. Są to: “Dotyk Crossa”, “Płomień Crossa”, “Wyznanie Crossa”, “Wybór Crossa” oraz “Tylko Cross”. Na początku, fabuła przypomina bardzo serię o Greyu. Mamy tutaj bogatego, przystojnego mężczyznę – Crossa – oraz Evę – kobietę do zdobycia. Główni bohaterowie zostali w przeszłości bardzo mocno zranieni, a teraz próbują poukładać sobie życie na nowo. Spotykają się po raz pierwszy w pracy i tak rozpoczyna się ich romans. I to taki romans z prawdziwego zdarzenia. Nawet czytelnik czuje bardzo mocno te wszystkie iskry, emocje, namiętności, jakie targają parą głównych bohaterów. Przez te wszystkie pięć tomów mamy możliwość śledzić jak relacja tej pary kochanków się rozwija. Wszystko zaczyna się romansem, a kończy ślubem.

Erotyk czy literatura obyczajowa?

Niektóre części tej serii są lepsze, inne trochę słabsze, ale ogólnie utrzymane są na dobrym poziomie. Język, w jakim książki są napisane, jest dość prosty, nieskomplikowany, ale nie jest na pewno prostacki, więc czyta się to wszystko bardzo przyjemnie. Każda książka była przeze mnie niemalże pochłaniana. Oczywiście, można zarzucić autorce książek, że to wszystko już było, że seria jest dość schematyczna, niczym szczególnym nie zaskakuje, a podczas czytania, na ogól, wiemy, czego się spodziewać i co wydarzy się dalej. Jednak mimo tego, fabuła wciąga. Być może jest to zasługa dobrze budowanego napięcia, a może kobiety po prostu lubią takie książki.

Ja ze swojej strony mogę przyznać, że w książce jest to wszystko, czego szukałam. Jest pasja, namiętność, szaleństwo. Mamy tu wszystko czego można oczekiwać od dobrej książki tego gatunku. Nie jest to literatura nie wiadomo jak wysokich lotów, ale czy zawsze trzeba czytać wybitnych klasyków? Czasem konieczne jest sięgnięcie po pozycje bardziej rozrywkowe, takie, które sprawią, że człowiek będzie dobrze się bawił podczas czytania, zrelaksuje się. Seria o Crossie to właśnie tego rodzaju literatura. Zachęcam do przeczytania.

People obraz autorstwa freepik - www.freepik.com