“Kolejne 365 dni” Blanki Lipińskiej czyli koniec mafijno – erotycznej serii

"Kolejne 365 dni" to trzecia część sagi Blanki Lipińskiej

Kolejne 365 dni” to trzecia część sagi Blanki Lipińskiej. Po książkę tej autorki sięgnęłam całkiem przypadkowo i skoro zaczęłam ją czytać, to także postarałam się dokończyć, choć nie było to wcale takie łatwe. Wcześniejszych tomów tej serii nie czytałam i chyba nie będę tego już nadrabiać. Pozostanę jedynie ze znajomością trzeciego tomu tego cyklu romansowo-erotycznego. Nie przepadam za tego typu literaturą i ta książka dobitnie mi o tym przypomniała. Skąd tak negatywna opinia z mojej strony? Dlaczego książka mnie zawiodła?

Trudny wybór

Kolejne 365 dni” to ponownie opowieść o Laurze i jej perypetiach mafijno – miłosnych. Mamy w tej powieści historię kobiety, której życie nigdy nie było usłane różami. W trzeciej części serii Laurę spotyka bardzo trudna sytuacja. Zostaje postrzelona, a przecież spodziewa się dziecka. Jej mąż, który jest szefem mafii, musi podjąć bardzo trudną decyzję. Musi wybrać, czy ocalić swoją żonę, czy ratować jeszcze nienarodzone dziecko. Każda z tych decyzji będzie miała swoje nieodwracalne konsekwencje. Jaką decyzję podejmie Massimo? Kogo zdecyduje się ocalić? Czy Laura Biel przeżyje? Na te i wiele innych pytań możesz uzyskać odpowiedź jedynie czytając tę książkę. Zastanów się tylko wcześniej, czy jesteś na to gotowa.

 Czy seks jest w życiu najważniejszy?

Sama fabuła książki zapowiadała się dość dobrze, miała potencjał. Niestety, ten potencjał totalnie nie został wykorzystany. Może gdyby sceny i bohaterowie byli bardziej rozbudowani, to książka zyskałaby, a tak niestety nie zachwyca. Język, w jakim książka jest napisana, jest mało skomplikowany. Nie znajdziemy tam żadnych wciągających dialogów czy opisów. Wręcz przeciwnie, czasem mamy długie opisy, które nic nie wnoszą do książki. Książka ta opiera się głównie na imprezach, alkoholu i niczym nieskrępowanym seksie. Jeśli byłby to tylko dodatek do ciekawej fabuły, to brzmiałoby to całkiem ciekawie, ale jeśli są to główne wątki z małym dodatkiem fabuły, to niestety, ale to w ogóle nie zaciekawia. Autorka z pewnością chciała zrobić polską wersję Greya ale nie udało jej się to. Co więcej, dostrzegłam brak podstawowej wiedzy medycznej ze strony Blanki Lipińskiej. Można zauważyć wiele, dość naiwnych, błędów, jakie w tej materii zostały popełnione.

Jak dla mnie książka jest niesmaczna. Ciężko lubić główną bohaterkę, gdyż jej priorytety życiowe są dość płytkie. Na całe szczęście powieść czyta się niezwykle szybko, więc chociaż nie straciłam zbyt wiele czasu na lekturę. Nie chcę polecać “Kolejnych 365 dni”, to musi być indywidualna decyzja czytelnika, czy chce poświęcić swój cenny czas na taką właśnie książkę.

People obraz autorstwa freepik - www.freepik.com